Cześć!

my
FestiwalT

FestivALT to międzynarodowy kolektyw złożony z żydowskich artystów i aktywistów, dla których centralnym punktem odniesienia są współczesne kwestie żydowskie w Polsce. Łącząc teatr, sztuki wizualne interwencje artystyczne, akcje miejskie i rozmowę z publicznością, FestivALT działa na przecięciu sztuki i aktywizmu, rzuca wyzwanie stereotypom i promuje nowe sposoby myślenia.

AKTUALNE PROJEKTY

ALT TALKS

Rozmowa o tym jak funkcjonuje pamięć żydowska w mieście na podstawie przykładu Krakowa i Wrocławia.

Rewitalizacja czy gentryfikacja? Upamiętnianie czy zawłaszczanie? A może cyfrowa rekonstrukcja? Jak funkcjonuje pamięć żydowska w przestrzeni miasta i jak przekłada się to na jego tożsamość?

Dołącz do rozmowy z ekspertami!

ALT TOURS

 W 2020 roku mamy dla was 6 oryginalnych interaktywnych wycieczek cyfrowych. Wycieczki te będą miały charakter live-events, a przewodnicy prawdziwych artystów będą oferować swoje wycieczki wraz z nagranymi wcześniej, pierwszoosobowymi filmami.

ATLAS DZWIĘKÓW: STUDNIA

Słuchowisko, dźwiękowa podróż do miasta, którego już nie ma. Atlas dźwięków / Studnia to praca audialna autorstwa Ludomira Franczaka, z muzyką Marcina Dymitera, opowiadająca o dawnej dzielnicy żydowskiej w Lublinie.  

FEstivALT Online

 W tym roku, ze względu na Covid19, stworzyliśmy FestivALT niejako na nowo. Zamiast 10-dniowego festiwalu, zapraszamy was na 5-miesięczny sezon artystyczny w formie hybrydowej: łączącej wydarzenia online lub w rozszerzonej rzeczywistości z wydarzeniami w przestrzeni miasta. 

nasi partnerzy