Witamy

OPEN CALL FOR SUBMISSIONS!

FestivALT to niezależny kolektyw artystyczny i zarazem doroczny festiwal alternatywnej sztuki żydowskiej w Krakowie.

Współpracujemy z artystami wszystkich dziedzin, z Polski i z całego świata, którzy poruszają trudne tematy żydowskie we współczesnej Polsce. FestivALT chętnie oddaje głos osobom i środowiskom marginalizowanym, chce w zniuansowany sposób mówić o problemach i patologiach w naszych lokalnych społecznościach, starając się zainicjować zmiany.

Obecnie pracujemy nad czwartą edycją festiwalu, który odbędzie się w dniach 26 czerwca – 5 lipca 2020 r. Układając program FestivALTu 2020, szukamy sztuki, która porusza tematykę tożsamości dziedziczonych, w odniesieniu do tych, które sami wybieramy/kreujemy/definiujemy. Może to być tożsamość religijna, seksualna, związana z miejscem zamieszkania czy z narodowością. Lubimy też projekty, które podejmują się rozmowy o żydowskości w Polsce. Nie wszystkie muszą dotyczyć bezpośrednio tego kraju, ale powinny w jakiś sposób łączyć się z tutejszymi sprawami. Nie boimy się prac odważnych, eksperymentujących w formie lub treści, czy podważających samą definicję żydowskości. Masz dla nas projekt? Chcemy o nim usłyszeć!

Prześlij nam swoją propozycję (w tym opis maks na dwie strony, krótkie bio, oraz – jeśli to możliwe – dokumentację projektu, oraz link do swojego portfolio) na adres info@festivalt.com do 15 grudnia 2019 r. z hasłem „OPEN CALL” i swoim imieniem i nazwiskiem w tytule. Odpowiemy do końca stycznia 2020 r. Aby dowiedzieć się więcej o FestivALT’cie odwiedź naszą stronę: Festivalt.com. Dziękujemy i czekamy na twoje zgłoszenie!

Partnerzy i Darczyńcy edycji 2019