Historyczno-Współczesny spacer KL Plaszow

Przez ostatnie 200 lat na terenie KL Plaszow znajdowały się austro-węgierskie fortyfikacje, dwa żydowskie cmentarze i nazistowski obóz koncentracyjny. Dziś teren ten funkcjonuje przede wszystkim jako miejsce rekreacji i wypoczynku. Przewodnik i pisarz Adam Schorin (FestivALT), zabierze nas na spacer po mniej znanym KL Plaszow, jego historii i jej śladach obecnych po dziś dzień.  

Przyjrzymy się tej przestrzeni także z punktu widzenia zapowiadanej inwestycji Muzeum KL Plaszow, pod kątem miejscowych planów zagospodarowania oraz ważnych miejsc związanych z realizacją inwestycji. Pomoże nam w tym lokalny aktywista, Maciej Fijak (Akcja Ratunkowa dla Krakowa). Wszystko to złoży się na skomplikowany obraz współczesnej przestrzeni, o której wspólnie porozmawiamy. 

prowadzący: Adam Schorin, Maciek Fijak

 
Data: sobota, 26 czerwca, 2021 
Start: 11:00 (czas trwania ok. 2,5 godz.)
Miejsce Zbiórki: ul. Jerozolimska 3, Kraków
 
 
Udział w spacerze jest bezpłatny!
 
Wydarzenie jest częścią programu 5. edycji FestivALTu!

Dołącz do nas! 

Wydarzenie na FB -> Kliknij TUTAJ!

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu “Miejsca Pamięci i Zapominania”, realizowanego z funduszu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. Partnerami projektu są Miasto Kraków, Fundacja Urban Memory Foundation oraz ZHP Hufiec Śródmieście. Partronem honorowym projektu jest Konsul Generalny Republiki Federalnej Niemiec.
Projekt zrealizowano przy współpracy z Allianz Kulturstiftung.