Najszczęśliwszy żyd polski

Najszczęśliwszy Żyd polski

“The Lucky Jewathon ” dopiero się skończył, ale zostajemy jeszcze w temacie szczęścia i zapraszamy na monodram Michaela Rubenfelda:

“The Luckiest Jew of Poland: Najszczęśliwszy Żyd Polski”

Będzie to przejście od ogółu do szczegółu. Od hyde parku opinii, refleksji do skupienia się na osobistym doświadczeniu. Michael Rubenfeld – polsko-żydowsko-kanadyjski artysta wykona premierowy monogram o jego doświadczeniu bycia jednocześnie Kanadyjczykiem, Polakiem i Żydem (na szczęście). Monodram będzie transmitowany na żywo, następnie nagranie z niego zostanie zmontowane i udostępnione w Internecie.

Rubenfeld jest aktorem, reżyserem, scenarzystą i twórcą teatralnym, wielokrotnie nominowanym do Dora Mavor Moore Award, jednej z najbardziej prestiżowych nagród teatralnych w Kanadzie. Jest twórcą teatru Absit Omen Theatre wraz z Hanną Moscovitch, który otrzymał 10 nominacji do nagrody Dora. W latach 2008-2016 dyrektor artystyczny Festiwalu SummerWorks, jednego z największych festiwali teatralnych w Kanadzie, gdzie doprowadził do realizacji ponad 300 spektakli. Zapoczątkował też Międzynarodowy Festiwal Teatru i Idei “Progress” w Toronto. Jest także współzałożycielem teatru i organizacji Selfconscious, która od 2017 roku z powodzeniem realizuje CanadaHub, przestrzeń do prezentacji najlepszych kanadyjskich spektakli, podczas największego międzynarodowego Fringe Festival w Edynburgu. W tym samym roku został współdyrektorem FestivALTu. Od
czterech lat mieszkaniec Krakowa.

Dołącz do The Luckies Jew of Poland: Najszczęśliwszego Żyda Polski
2.12.2020 o godzinie 10:00
Zoom link: https://us02web.zoom.us/j/86356310018

Wydarzenie jest w języku angielskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
PARTNERZY
Festival of Jewish Arts and Music
ASPJ – Australian Society of Polish Jews and Their Descendants

DZIĘKUJEMY
Projekt zrealizowano przy współpracy z Allianz Kulturstiftung.
Przy wsparciu finansowym Dutch Jewish Humanitarian Fund.
Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Dyplomacja publiczna 2020 – nowy wymiar”.
Performens wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiany z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.