Cześć!

my
FestiValT

FestivALT to międzynarodowy kolektyw złożony z żydowskich artystów i aktywistów, dla których centralnym punktem odniesienia są współczesne kwestie żydowskie w Polsce. Łącząc teatr, sztuki wizualne interwencje artystyczne, akcje miejskie i rozmowę z publicznością, FestivALT działa na przecięciu sztuki i aktywizmu, rzuca wyzwanie stereotypom i promuje nowe sposoby myślenia.

AKTUALNE PROJEKTY

ALT TOURS

 W 2020 roku mamy dla was 6 oryginalnych interaktywnych wycieczek cyfrowych. Wycieczki te będą miały charakter live-events, a przewodnicy prawdziwych artystów będą oferować swoje wycieczki wraz z nagranymi wcześniej, pierwszoosobowymi filmami.

NAJSZCZĘŚLIWSZY ŻYD POLSKI​

PREMIERA 23 PAŻDZIERNIKA

ATL talks

Alt Talks to cykl krytycznych rozmów koncentrujących na przenikaniu się pamięci żydowskiej we współczesnych polskich kontekstach.

Dołącz do rozmowy z ekspertami!

Still standing

“Still standing” to działanie performatywne, w którym ciało traktowane jest jako nośnik pamięci i żywa rzeźba powstająca w relacji do miejsca – w tym wypadku okolic dawnego obozu KL Płaszów. Działanie wchodzi w dialog z historyczną choreografią izraelskiej choreografki Noa Eshkol przygotowanej przez nią na obchody 10. rocznicy powstania w getcie warszawskim i zaprezentowanej w 1953 roku w kibucu Lohamei Hageta’ot (Bojowników Getta) w Izraelu.pierwszoosobowymi filmami.

ATLAS DZWIĘKÓW: STUDNIA

Słuchowisko, dźwiękowa podróż do miasta, którego już nie ma. Atlas dźwięków / Studnia to praca audialna autorstwa Ludomira Franczaka, z muzyką Marcina Dymitera, opowiadająca o dawnej dzielnicy żydowskiej w Lublinie.  

nasi partnerzy