Sen na jawie na kazimierzu z Śomi

Można by nazwać ten spacer spotkaniem z duchami, jest on bowiem czymś dużo bliższym śnieniu niż tradycyjnemu oprowadzaniu. Spacer trwa około godziny, odbywa się w ciszy i z zamkniętymi oczami, by uwrażliwić się na to co mówi do nas  żydowska dzielnica Kazimierz, co właśnie szepczą jej duchy. Zaburzyć daną nam czasowość, spotkać się z tym co było i jest równocześnie. 

Urwane rozmowy, wyjęte słowa ze środków zdań, szepty, szmery, szelesty – melodyjne, ciekawe,  nieznośne.  Słowa – klucze i zagadki.  Zapachy – te słodkie i wilgotne, cierpkie, miłe i zakurzone. Zmysł dotyku, dotyk ścian, drzew, rąk. Domy modlitewne pomiędzy kawiarniami, kawiarnie w domach modlitewnych. Kamienice, synagogi, kościoły, bary, banki, bożnice. Cmentarz, market, mykwa. 

Intuicja i poezja.  Ekologia percepcji – dozowanie doznań. Otwieranie oczu i ponowne zamykanie ich, co po godzinnym spacerze zostaje w pamięci śniącego spacerowicza jako seria obrazów / fotografii, nigdy nie wywołanych, zapisanych tylko w sobie. Sen o dzielnicy Kazimierz, interpretowany przez każdego śniącego poprzez jego indywidualny, wielozmysłowy pryzmat / sennik.

Spacer to wyjątkowe, indywidualne doświadczenie 1:1 z artystką.

 
Data i Rejestracja: tutaj (jeden termin = jedna osoba)
Czas trwania: ok. 1 godziny
Miejsce Zbiórki: Szczegóły wysłane zostaną indywidualnie do każdego z zapisanych uczestników
 
 
Wydarzenie jest częścią programu 5. edycji FestivALTu!
Dołącz do nas! 

Wydarzenie na FB -> Kliknij TUTAJ